Në Qendrën e Kulturës në Prilep, ekspozita multimediale “Nën zero”

од admin_kult

Në galerinë e arteve në Qendrën e Kulturës “Marko Cepenkov” – Prilep, sot (17 nëntor) në ora 19:00 do të hapet ekspozita “Nën zero”.

Bëhet fjalë për projekt multimedial në të cilin marrin pjesë grup artistësh vizual, të cilët hulumtuan problemet dhe zgjidhjet që lidhen me ngrohjen globale.

Bartëse e projektit, i cili realizohet me mbështetjen e Ministrisë së Kulturës dhe Qendrës për Kulturë nga Prilepi, është m-r. Viktorija Dimeska.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе