Në “Interfest” koncert i Andrea Turinit nga Italia

од admin_kult

Festivali ndërkombëtar i muzikës klasike “Interfest” vazhdon me koncert që do të mbahet nga pianisti italian Andrea Turini.

Para të pranishmëve në Shtëpinë e oficerëve në Manastir, Turini do të interpretojë vepra të Johan Sebastian Bah.

Sipas programit të Festivalit, vijon një fundjavë e pasur (e premte, e shtunë dhe e diel) me koncerte të artistëve nga Kroacia, Portugalia, Irlanda, Italia dhe Spanja.

Në kuadër të programit shtesë do të mbahet edhe mbrëmja poetike “100 vjet Aco Shopov”.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе