Kostadinovska-Stojçevska në vizitë në Komunën e Krivogashtanit

од admin_kult

Ministrja e Kulturës Bisera Kostadinovska-Stojçevska më 24 korrik 2023 (e hënë) do të jetë në vizitë pune në Komunën e Krivogashtanit, ku do të takohet me kryetarin e komunës Nikollçe Miskoski.

Kostadinovska-Stojçevska gjatë vizitës do të njoftohet me projektin investues për adaptim me shndërrimin e sallës komunale në sallë multifunksionale për realizimin e aktiviteteve dhe manifestimeve kulturore.

Realizimi i projektit është mbështetur me mjete nga dotacionet kapitale të Ministrisë së Kulturës të dedikuara për njësitë e vetëqeverisjes lokale.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе