Konferencë për shtyp e kryeministrit Kovaçevski dhe ministres së kulturës Kostadinovska – Stojçevska

од admin_kult

Ju njoftojmë se sot (e premte), 23.12.2022, në ora 10:30 në Qendrën Mediale të Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut Dimitar Kovaçevski dhe Ministrja e Kulturës Bisera Kostadinovska – Stojçevska do të mbajë konferencë për media për Buxhetin e ri të Ministrisë së Kulturës për vitin 2023.

Ftojmë mediat tuaja të transmetojnë konferencën për shtyp.

Konferencën për shtyp mund ta ndiqni drejtpërdrejt në linket e mëposhtme:

MK- https://youtu.be/3f1kxOXzOTs

SHQ- https://youtu.be/97dKXT2Q_QQ

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе