Koncert i Vesna Gjinovska Ilkova – soprano dhe Kristina Svetieva – piano

од admin_kult

Në Muzeun e luftës Maqedonase sot (19 prill) në ora 20:00 do të mbahet koncerti „Me zgjedhjen e artistes” nga Vesna Gjinovska Ilkova – soprano dhe Kristina Svetieva – piano.

Programi përfshin vepra nga Risto Avramovski, Trajko Prokopiev, Stojan Stojkov, Tomislav Zografski, Todor Skalovski, Sotir Golabovski, Aleksandar Xhambazov, Jana Andreevska dhe Boris Svetiev.

Dyshja Gjinovska Ilkova – Svetieva në vitet e kaluara kanë realizuar shfaqje të shumta të suksesshme kamerore në skenat e koncerteve në vend dhe jashtë vendit. Për interpretimet e tyre të përbashkëta, kritikët bien dakord për vlerësime pozitive. Hyrja në koncert është e lirë.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе