Koncert i pianistes Dunja Ivanova

од admin_kult

Në sallën e Odës së Filarmonisë, pianistja Dunja Ivanova do të mbajë koncert solo në mbrëmje kushtuar muzikës së kompozitores bashkëkohore dhe progresive polake, Hania Rani.

Hania Rani është pianiste, kompozitore dhe këngëtare e lindur në Gdanjsk të Polonisë. Ajo ka performuar në skenat në  Evropë, Amerikën e Veriut, Australi dhe Japoni.

Dunja Ivanova performoi si soliste dhe muzikante Ode në SHBA, Francë, Bosnje dhe Hercegovinë, Shqipëri, Itali, Kosovë etj.

Koncerti është pjesë e Programit vjetor të Ministrisë së Kulturës.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе