Koncert gjatë gjithë mbrëmjes dhe ekspozitë e Valmir Azirit me rastin e Ditës së Alfabetit Shqip

од admin_kult

Me rastin e 22 Nëntorit, Ditës së Alfabetit Shqip, që është një nga ngjarjet më të rëndësishme kulturore, shkencore, gjuhësore dhe arsimore për popullin shqiptar, sot në organizim nga IN Muzeu i Alfabetit Shqip, në Institutin për Mbrojtja e Monumenteve të Kulturës dhe Muzeut – Manastir, në ora 17:00: 00:00 hapet ekspozita “AD Astra” e artistit të artit figurativ Valmir Aziri.

Shënimi i 114-vjetorit të “Kongresit të Manastirit”, që u unifikua letra e shqiptarëve, do të përmbyllet sonte në orën 19:00, me një koncert gjithë mbrëmjen nga anëtarët e “Ansamblit të Valleve dhe Këngëve Popullore Shqiptare”, në Qendrën e Kulturës në Manastir.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе