Kinemaja UNS vazhdon programin veror të filmit

од admin_kult

Kinemaja në Muzeun e Artit Bashkëkohor vazhdon programin veror të filmit. Nga data 26 deri më 28 korrik, adhuruesit e filmit do të mund të shijojnë tre filma të jashtëzakonshëm.

„Bëhet fjalë për tre filma dokumentarë, të cilët në vitet e kaluara janë shfaqur dhe vlerësuar në festivalet më të rëndësishme të filmit në mbarë botën. Të gjithë filmat trajtojnë temën e nxehtë – Ukrainën. Shfaqjet janë falas dhe fillojnë në orën 21:00, jashtë – në verandën e UNS-së.

Kapaciteti është 60 ulëse”, informojnë nga UNS.

Titujt e filmave janë të publikuara në profiilin e institucionit në rrjetet sociale.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе