Hapja e ekspozitës së 6-të ndërkombëtare “Ex Libris – Shkup 2023”

од admin_kult

Qindra grafika të autorëve bashkëkohorë nga vendi dhe bota do të prezantohen në ekspozitën e 6-të ndërkombëtare “Ex Libris – Shkup 2023”, e cila do të hapet në mbrëmje në ora 20:00 në Qendrën Kulturore-Informative – Shkup.

Punimet janë realizuar në teknika të ndryshme grafike tradicionale, si: linoprerje, drypoint, gravurë, mezzotint, aquatint, fotolitografi, si dhe teknika moderne – grafika dixhitale – dhe kombinimi i tyre.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе