Grupi artistik “XXL”  në Stacionin e Vogël

од admin_kult

Nesër, më 15 dhjetor, në ora 18:00, në Galerinë Kombëtare të Republikës së Maqedonisë së Veriut (Qendra Multimediale “Stacioni i vogël” do të hapet ekspozita e grupit artistik “XXL”, i themeluar në vitin 1994 në Sofje.

Kjo ekspozitë nxjerr në pah kryesisht punën aktuale të grupit dhe përveç themeluesve, prezanton edhe autorë që janë përfshirë në aktivitetet e tij ndër vite.

Në kuadër të Programit Vjetor të Galerisë Kombëtare, projekti mbështetet nga Ministria e Kulturës. Për realizimin e ekspozitës përkrahje është marrë nga Instituti Shtetëror i Kulturës në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Republikës së Bullgarisë dhe nga Qendra Kulturore dhe Informative e Republikës së Bullgarisë në Shkup.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе