Ekspozita “Vizatimi eksperimental dhe poezia eksperimentale” e SHAFM-së në Varshavë

од admin_kult

Në qendrën kulturore “Villanov” në Varshavë sot hapet ekspozita e Shoqatës së Artistëve Figurativ të Maqedonisë “Vizatim eksperimental dhe poezi eksperimentale”.

Ekspozita organizohet nga Ambasada e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Varshavë dhe u.d ambasadori Ilija Psalltirov me rastin e tridhjetë viteve të bashkëpunimit bilateral ndërmjet Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Polonisë.

Ekspozita realizohet në bashkëpunim me Shoqatën e Shkrimtarëve të Maqedonisë, ku tridhjetë poetë kanë shkruar poezi për tridhjetë vizatimet nga ekspozita.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе