Ekspozita “Karpino 2022” në Kumanovë

од admin_kult

Nesër (9 nëntor) në ora 19:30 do të hapet ekspozita e pikturave “Karpino 2022” në sallën e ekspozitës së NU Qendrës për Kulturë “Trajko Prokopiev” – Kumanovë.

Në gusht të këtij viti u mbajt Kolonia Jubilare e 20-të Ndërkombëtare e Artit “Carpino 2022”, ku në këtë koloni u prezantuan 13 artistë nga Serbia, Amerika dhe Maqedonia e Veriut. Ekspozita në Kumanovë do të qëndrojë e hapur deri më 17 nëntor.

Kolonia organizohet nga Qendra Multimediale – Karpino, Komuna e Kumanovës dhe në bashkëpunim tradicional me Qendrën e Kulturës.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе