Ekspozita “Femina” e Këshillit Ministror të OSBE-së

од admin_kult

SHAFM me projektin “Femina” të kuratores Jana Maneva-Çuposka, me ftesë të Ministrisë së Kulturës, është pjesë e Këshillit të tridhjetë Ministror të OSBE-së, ku disa vepra të artistëve që kanë qenë pjesë e këtij projekti në pesë vitet e fundit është zgjedhur dhe shfaqur.

Pjesëmarrës në ekspozitë janë Ana Temkova, Vana Uroseviq, Jana Maneva-Çuposka, Maja Rauniq, Diana Tomiq Radeska, Gordana Vrençoska, Irena Paskali, Natasha Milovançev, Dita Starova Qerimi, Ana Ivanovska, Blagojçe Naumovski, Jovica Mijalkoviq, Shqipe Mehmeti , Marjana Kostojçinovska, Iliana Petrushevska.

Ekspozita është e vendosur në hotelin “Aleksandar Palace”.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе