Ekspozita e punimeve nga edicioni i 37-të i Kolonisë Ndërkombëtare të Arteve “Shën Joakim Osogovski”

од admin_kult

Në Shtëpinë e Kulturës “Tosho Arsov” në Vinicë nesër (e martë, 20 shkurt) me fillim nga ora 12:00 do të hapet ekspozita e punimeve nga edicioni i 37-të i Kolonisë Ndërkombëtare të Arteve “Shën Joakim Osogovski”.


Në punëtorinë artistike, e cila u mbajt në periudhën nga 20 deri më 27 qershor 2023 në kompleksin manastiri “Shën Joakim Osogovski” afër Kriva Pallankës, punuan 13 artistë nga: Zvicra, Turqia, Sllovenia, Polonia, Bullgaria dhe Maqedonia e Veriut.
Ekspozita mbështetet nga Ministria e Kulturës.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе