Botimi bullgar i librit me poezi “Nga i njëjti brumë – vargje për vdekjen dhe shpresën” nga Branko Cvetkoski në promovim në Sofje

од admin_kult

Në Qendrën Kulturore dhe Informative të Republikës së Maqedonisë së Veriut në Sofje dje u promovua botimi bullgar i librit me poezi “Nga i njëjti brumë – vargje për vdekjen dhe shpresën” nga Branko Cvetkoski, i botuar nga shtëpia botuese Zaharij Stojanov nga Sofja dhe e përkthyer nga Roza Bojanov.

QIK-u i Maqedonisë së Veriut në Sofje njoftoi se në promovim folën botuesi Ivan Granitski, përkthyesja dhe shkrimtarja Roza Bojanova, shkrimtari Dimitar Hristov dhe autori Branko Cvetkoski.

Branko Cvetkoski është poet, kritik letrar, eseist, përkthyes, publicist dhe botues nga Maqedonia.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе