Соопштение за медиуми

од admin_kult

Министерката за култура Ирена Стефоска на 23 септември (среда) во 11 часот во дворот на Министерството за култура ќе одржи прес-конференција, по повод претставувањето на целите и визијата на Министерството за наредниот период.

Покануваме новинари, сниматели и фоторепортери.

Напомена: Прес-конференцијата ќе биде организирана во согласност со протоколите и  запазување на мерките за заштита од корона-вирусот. Задолжително е носење на заштитна опрема, а на влезот ќе се врши задолжително дезинфицирање.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе