Прес-конференција на министерката за култура, Ирена Стефоска  

од admin_kult

Ве известуваме дека денеска, 24. 2. 2021 година (среда) со почеток во 12:00 часот, во Владата на Република Северна Македонија, прес-конференција ќе одржи министерката за култура, Ирена Стефоска. На прес-конференцијата, министерката Стефоска ќе  информира за објавувањето на Резултатите од Годишните конкурси за финансирање  проекти од национален интерес во културата за 2021 година по дејности и области.

Прашањата за оваа прес-конференција може да ги испратите на адресата на Секторот за следење, развој и логистичка поддршка на Министерството за култура на info@kultura.gov.mk најдоцна 30 минути пред почетокот на истата, со нагласување на медиумот од кој доаѓа прашањето и назнака дека прашањето се однесува за оваа прес-конференција.

Акредитираните новинари за онлајн видео вклучување ќе имаат можност за учество на прес-конференцијата во живо.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе