Премиера на новата претстава „Крик за љубовта“ за 10-от роденден на Народниот театар Охрид

од admin_kult

На 16 јуни, среда, во Големата сала на Центарот за култура „Григор Прличев”, со почеток во 20 часот, Народниот театар – Охрид, премиерно ќе ја изведе претставата „Крик за љубов“ од Жозиен Баласко, во режија на Љупчо Ѓоргиевски.

Во претставата играат: Адријана Билаловиќ Тодороска, Никола Тодороски, Ивица Цоневи и Горан Стојаноски. Сценографијата е на Валентин Светозарев, а костимографија на Андреј Ѓоргиевски.

Со оваа претстава Народен театар – Охрид одбележува 10 години постоење.

 

 

 

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе