Конкурс за финансирање проект од национален интерес во културата од областа на меѓународната дејност за учество на Република Северна Македонија на 59 – тата Интернационална ликовна изложба во Венеција во 2022 година, во организација на „Биенале во Венеција“ (La biennale di Venezia)

од admin_kult

Конкурс за финансирање проект од национален интерес во културата од областа на меѓународната дејност за учество на Република Северна Македонија на 59-тата Интернационална ликовна изложба во Венеција во 2022 година, во организација на „Биенале во Венеција“ (La biennale di Venezia)

Oпшти информации, приоритети, услови, критериуми, задолжителни документи и пријава

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе