Kонцерт на „Танец“  во рамките на „Скопско лето“

од admin_kult

Вчеравечер во Сули ан се одржа вокално-инструментален концерт на Ансамблот за народни игри и песни „Танец“.  Концертот  на „Танец“ беше во рамките на 43. издание на фестивалот „Скопско лето“.

Програмата на фестивалот предвидува 30 настани, меѓу кои: музички настани,  театарски претстави, изложби, фотоизложби, програми за деца. И оваа година основата на програмата ја претставуваат нашите домашни уметници, но има и богат избор на меѓународни програми.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе