IN MEMORIAM : Почина Мемет Селмани

од admin_kult

Со длабока болка денеска ја примивме веста за смртта на сликарот Мемет Селмани. Целиот свој живот го посвети на образованието, уметноста и семејството.

Ќе остане запаметен по неговиот придонес во образованието на многу генерации за уметност и сликарство, меѓу другото, како добар пријател на сите што го познаваа.

Се молиме неговата душа да почива во мир.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе