Литература и издавачка дејност

од Ministerstvo za kultura

[et_pb_section bb_built=”1″][et_pb_row][et_pb_column type=”3_4″][et_pb_text _builder_version=”3.13″]

[su_spoiler title=”Резултати од годишнитe конкурси за проекти од национален интерес во културата за 2019” style=”fancy” icon=”caret” open=”yes”]

[/su_spoiler]

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_4″][et_pb_text _builder_version=”3.13″]

Контакт информации:

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе