По повод Меѓународниот ден на мајчиниот јазик, министерката за култура Бисера Костадиновска – Стојчевска денеска гостуваше во утринската емисија на ТВ „Телма“

од admin_kult

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе