„Француски бакнеж“ – концерт во Филхармонијата

од admin_kult

„Француски бакнеж“ е насловот на концертот на кој вечер, во 20 часот, во Филхармонијата ќе настапи француското трио „Ана Кап“.

Диригент е Џијан Емин, а гости на концертот се виолинистот Оливие Самуијан и вокалистката Бети Жарден.

Триото „Ана Кап“ го сочинуваат: Пјер Миле на труба, Мануел Декок на виолина и Жан Мишел Трото на хармоника. 

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе