Театарски фотографии од Виктор Соколовски во Кинотека

од admin_kult

„Претстава“ е насловот на изложбата на фотогрфаии од Виктор Соколовски која вечерва во 20 часот ќе биде отворена во холот на Кинотека на Македонија. На својата шеста самостојна изложба тој се претставува со фотографии направени на разни театарски сцени по 2011 година.

Изложбата во Кинотека ќе трае до 6 јули.

 

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе