Театарска претстава за деца „Трнорушка“

од admin_kult

Во големата сала на Центарот за култура „Ацо Шопов“ – Штип денеска  (понеделник, 11 декември) од 11:00 часот младата публика ќе има можност да ја проследи театарската претстава за деца „Трнорушка“ на НУ ЦК „Трајко Прокопиев“ од Куманово.

Претставата е во режија на Бојана Краљевска, а во неа играат: Нина Максимова, Марко Трајковиќ, Сања Русеска, Владанка Димковска, Жарко Јовановиќ, Давид Илиќ. Сценографијата е на  Крсто Богојевски, а костимите на Дарко Илиевски.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе