Стојчевска: Синдикатите од култура ги одбија предлозите на Министерството, дијалогот продолжува

од admin_kult

Гостување на Министерката Бисера Костадиновска Стојчевска во Утрински брифинг

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе