Средба на заменик-министерот Онур Али со заменик-амбасадорот на Панама

од admin_kult

Заменик-министерот за култура Онур Али се сретна со Вилсон Давсон, заменик-амбасадор на Панама, со седиште во Рим, Италија.

На средбата беа разгледани можностите за соработка во областа на културата меѓу двете држави. Соговорниците разговараа за идната соработка меѓу сродните институции од дејностите во двете држави, како и за размена на проекти и уметници меѓу постојните фестивали од културата во двете држави.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе