Соопштение

од admin_kult

Концертот на Руски романси, најавен за вечерва во фоајето на НОБ, во договор со организаторот се одложува.

Последните  вести од Украина го загрижуваат целото човештво.

За никого ова не е време за романси. И уметноста е порака, затоа никој не смее да дозволи таа да биде извалкана. Убавите романси нека останат за подобри времиња, времиња во кои повторно ќе владее мирот, нема да има жртви и никој нема да се чувствува загрозен или под закана.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе