Соопштение за јавноста

од admin_kult

Во просториите на Министерството за култура денеска (31.8.2020 година) со почеток во 10:30 часот, досегашниот министер за култура, д-рХусни Исмаили ќе ја предаде должноста на новоизбраната министерка за култура,д-р Ирена Стефоска.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе