СВП на глобалната виртуелна поетска иницијатива „Фестивал на надежта” 

од admin_kult
Денес во 18 часот Струшките вечери на поезијата даваат свој придонес во глобалната виртуелна поетска иницијатива „Фестивал на надежта” – Festival of Hope . Повеќе информации за овој фестивал можат да се најдат на нивната веб страница
Заедно со 40 партнери од 25 земји од светот, „Версополис“ од 23 април е домаќин на оваа значајна поетска иницијатива, која има за цел да понуди квалитетна содржина во време во кое светот се соочува со глобалните предизвици поврзани со коронавирусот.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе