Самостојната изложба „Интимно понирање“ во Куќата на Робевци

од admin_kult

Во галеријата во Куќата на Робевци во Охрид денеска, од 20 часот, ќе биде отворена самостојната изложба „Интимно понирање“ од авторот Трајче Чатмов.

На изложбата ќе бидат претставени 20-ина дела  работени во техниката акрил на платно. Станува збор за слики кои не биле изложени досега и се продолжување на циклусот „Интимно понирање“, како и слики со нова колористична гама.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе