Ekspozita e pavarur ” Zhytja intime” në shtëpinë e skllevërve

од admin_kult

Në galerinë në Shtëpinë e skllevërve në Ohër, sot në ora 20:00 do të hapet ekspozita e pavarur “ Zhytja intime” e autorit Trajçe Çatmov.

Në ekspozitë do të prezantohen rreth 20 punime të punuara në teknikë akrilike në pëlhurë. Bëhet fjalë për foto të pa ekspozuara më parë dhe që janë vazhdimësi e ciklit “Zhytja intime”, si dhe foto me një gamë të re ngjyrash.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе