Промоција на „Филмски песни“ од Дејан Трајкоски во МКЦ

од admin_kult

Во фоајето на Младинскиот културен центар (МКЦ) денеска (вторник), 22 ноември, во 20 часот ќе се одржи промоција на поетската книга „Филмски песни“ од Дејан Трајкоски, во издание на „Бата прес“.

За книгата ќе разговараат Гоце Смилевски и Дејан Трајкоски, а песни од книгата ќе изведат Пијан Славеј и Гоце Јованоски.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе