Претставата „Нора“ на Градскиот театар од Љубљана, во режија на Нела Витошевиќ, на „Охридско лето“

од admin_kult

Во Центарот за култура „Григор Прличев“ во Охрид утре, 18 август, во 21:00 часот, Градскиот театар од Љубљана ќе ја изведе претставата „Нора“, во режија на Нела Витошевиќ.

Во претставата играат: Ајда Смрекар, Матеј Пуц, Јернеј Гашперин, Нина Раковец и Јуриј Древеншек.

Драматург е Петра Погоревц, сценограф е Урша Видиќ, а костимограф е Тина Бонча.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе