Прес-конференција на премиерот Ковачевски и на министерката за култура  Костадиновска-Стојчевска

од admin_kult


Ве информираме дека денеска (петок), 23.12.2022 година, во 10:30 часот во Медија центарот на Владата на Република Северна Македонија, претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, и министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, ќе одржат прес-конференција за Буџетот на Министерството за култура за 2023 година.Го покануваме вашиот медиум да ја проследи прес-конференцијата.

Прес-конференцијата можете да ја проследите во живо на следниве линкови:

МК – https://youtu.be/3f1kxOXzOTs

АЛБ – https://youtu.be/97dKXT2Q_QQ

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе