Прес-конференција на министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска

од admin_kult

 Ве известуваме дека министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска ќе одржи прес-конференција на 10.2.2023 година (петок), со почеток во 10:30 часот, во Владата на Република Северна Македонија.

Тема на прес-конференцијата е: Резултати од „Годишните конкурси за финансирање проекти од национален интерес по одделни области и активности од културата за 2023 година“.

 Видеоматеријалот може да го преземете од преносот во живо со висока ХД-резолуција преку следниве линкови:

MK  –  https://youtube.com/live/zhnj2qx4aTk

ALB – https://youtube.com/live/foBC7TG0vGU

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе