Konferencë shtypi e ministres së Kulturës Bisera Kostadinovska-Stojçevska

од admin_kult

Ju njoftojmë se ministrja e Kulturës Bisera Kostadinovska-Stojçevska, më datë 10.2.2023 (e premte), në ora 10:30, në Qeverinë e Republikës së Maqedonisë së Veriut do të mbajë konferencë shtypi.

Tema e konferencës së shtypit është: Rezultatet nga “Konkurset vjetore për financimin e projekteve me interes nacional në sfera të veçanta dhe aktivitetet e kulturës për vitin 2023”.

 Videomaterialet mund t’i shkarkoni nga transmetimi i drejtpërdrejtë me rezolucion të lartë HD përmes linqeve në vijim:

MK  – https://youtube.com/live/zhnj2qx4aTk

ALB – https://youtube.com/live/foBC7TG0vGU

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе