Прес-конференција на министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска

од admin_kult

Ве известуваме дека денеска (вторник) 15.11.2022 година, во 12:15 часот, во Владата на Република Северна Македонија, прес-конференција ќе одржи министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска. На прес-конференцијата го покануваме и историчарот на уметноста, д-р Сашо Цветковски, од МАНУ.

Прес-конференцијата е по повод враќањето на 20 икони од Република Албанија и потпишаниот Договор за соработка.

Видеоматеријалот може да го преземете од преносот во живо со висока ХД-резолуција преку следниве линкови:


MK – https://youtu.be/JfAKUTXdAw0

ALB – https://youtu.be/A7h7S2n5dvI

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе