Премиера на „Реквием за Мусине Кокалари“ во Албанскиот театар за деца и млади – Скопје

од admin_kult

Албанскиот театар за деца и млади-Скопје вечер премиерно ќа ја изведе преставата „Реквием за Мусине Кокалари“ од Ѓерѓ Кола, во режија на Гент М. Чајани.   Улогите ги толкуваат Валдета Исмаили, Мелика Кастрати, Деа Пајазити, Дрита Каба Караг, Емине Кадри, Гзим Жерка, Блерим Дардишта, Мумин Абдулаи, Елдин Широки, Флакрон Алиу, Илир Речи, Бекир Адеми.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе