Премиера на претставата „Илуминати“ во Театарот Комедија

од admin_kult

На сцената во Театарот Комедија вечер ќе биде изведена премиерата на претставата „Илуминати“, работена според култниот филм на Хичкок „39 скали“.

Жанровски, претставата е уникатен спој на трилер, акција и комедија, со елементи на ноар и со филмски јазик.

„Илуминати” е во режија на Синиша Евтимов, а играат: Валентин Костадиновски-Тино, Наталија Теодосиева, Сергеј Димовски и Атанас Атанасовски.

Сценографијата е на Мартин Манев, а костимографијата е на Ивана Каранфиловска Угуровска. Дизајнот на звук е на Георгиј Полизов, а тон-мајстори се Георгиј Полизов и Томи Анчов. Дизајнот на светло е на Мартин Манев, а светло-мајстор е Слободан Илиоски.

Претставата ќе се прикажува и в сабота и в недела, 19 и 22 ноември.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе