Премиера на претставата „Заминувања“

од admin_kult

Во Албанскиот театар денеска (29 декември) во 20 часот премиерно ќе биде прикажана претставата „Заминувања“ во режија на режија на Драгана Гунин.

Претставата „Заминувања“ има колективна драматургија, а соработничка е Ева Камчевска. Играат: Емилија Мицевска, Мелика Кастрати, Симона Димковска, Афродита Џафери. Костимографијата е на Наташа Стојчевска, сценографијата на Мартин Гијевски. Музиката е на Гала Насева. Претставата е овозможена во соработка со Мировната акција и со поддршка од ЕУ.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе