Премиера на „Емигранти“ во Драмскиот театар во режија на Бузалковска

од admin_kult

„Емигранти“ е новата претстава на Драмскиот театар во режија на Зоја Бузалковска, работена по текст на Славомир Мрожек, чија премиера е закажана за утре, 18 март, од 20:00 часот.

Во претставата играат младите актери Дамјан Цветановски и Григор Јовановски. Сценскиот дизајн и изведбата на сценографијата се на Мартин Манев,  а извршната продукција и дизајнот на плакатот се на Павле Игновски.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе