Потпишување договори за капитални дотации во културата

од admin_kult

Ве известуваме дека денеска, 1.2.2024 година (четврток), со почеток во 12:00 часот во Свечената сала на Владата на Република Северна Македонија, министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска и градоначалниците корисници на средства од Програмата за користење капитални дотации за инвестициони проекти во единиците на локалната самоуправа во областа на културата за 2024 година ќе потпишат договори за избраните проекти. 

Потпишувањето на договорите и презентацијата на програмите може да ги следите во живо на:

MK – https://youtube.com/live/JOzt6UpBgN0

ALB – https://youtube.com/live/DKtNT32H72o

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе