Пораки по повод 23 Април – Светскиот ден на книгата и авторското право

од admin_kult

Порака од г-а Одре Азуле, генерaлeн директор на УНЕСКО, по повод Светскиот ден на книгата и авторското право

Порака од Проф. д-р Анастасија Ѓурчинова, по повод Светскиот ден на книгата и авторското право

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе