Покана до медиуми

од admin_kult

Со особена чест и задоволство ве покануваме на утрински брифинг со министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, утре, четврток (28 јули), со почеток во 10:00 часот, во ресторанот „Маџо 2.0“ (спроти Општина Центар) во Дебар Маало.

Брифингот ќе се одржи за да информираме за тековните активности на Министерството за култура и да одговориме на сите ваши прашања.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе