„Подобро на гранка отколку заглавен во лифт“ – изложба на Мирослав Масин во Даут-пашиниот амам

од admin_kult

Изложбата на Мирослав Масин, „Подобро на гранка отколку заглавен во лифт“, ќе биде отворена во објектот Даут-пашин амам на 15 мај во 20:00 часот.

Куратор на изложбата е Маја Чанкуловска-Михајловска, виш кустос во Националната галерија. Изложбата е дел од Годишната програма на Националната галерија за 2024 година и е финансиски поддржана од Министерството за култура.

Изложбата  ќе биде отворена за посетителите до 15 јуни.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе