“Më mirë në një degë sesa të ngecur në ashensor” – ekspozita e Miroslav Masin në Hamamin e Daut Pashës

од admin_kult

Ekspozita e Mirosllav Masin, “Më mirë në degë sesa ngecur në ashensor”, do të hapet në objektin e Hamamit të Daut Pashës më 15 maj në ora 20:00.

Kuratore e ekspozitës është Maja Çankullovska-Mihajllovska, kuratore e lartë në Galerinë Nacionale. Ekspozita është pjesë e Programit Vjetor të Galerisë Nacionale për vitin 2024 dhe është mbështetur financiarisht nga Ministria e Kulturës.

Ekspozita do të jetë e hapur për vizitorët deri më 15 qershor.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе