„Поблиску“ од Патрик Марбер, нова претстава на Прилепски театар

од admin_kult

Во Театарот „Војдан Чернодрински“ во Прилеп се во тек подготовките за претставата „Поблиску“, по текст од Патрик Марбер, во режија на Кирил Петрески. Ова е праизведба на „Поблиску“ во Прилепскиот театар.

Во претствата играат: Наташа Ачански, Катерина Чакмакоска-Клинческа, Илија Волчески и Дарко Карбески.

Костимограф е Александар Џинго, а изборот на музиката е на режисерот  Петрески и Томе Темелкоски. Премиерата е планирана за мај.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе