Отворен час за Блаже Конески пред МАНУ

од admin_kult

Културно-едукативниот центар „Небрегово“, по повод 30 години од смртта на Блаже Конески, денеска во 11:00 часот кај споменикот пред МАНУ организира „Отворен час за бесмртниот Конески“.

На настанот ќе учествуваат ученици, студенти, професори и други почитувачи на Блаже Конески.

За ликот и делото на Блаже Конески ќе говорат Весна Мојсова-Чепишевска и Атанас Конески.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе